Добавлено в корзину
#
Nazwa Produktu (ilość gram)
 
 
Общая цена: 36,99 €
Нехватает: 120,00 € do darmowej wysyłki
 
 
Контактные данные

Отдел продаж
пн - Пт: 8:00-15:00

тел.: +48 506 037 015
detal@wedrowski.pl

Winorośl w ogrodzie

Dawniej hodowanie winorośli ograniczało się do rozległych winnic, obecnie jednak niemal każdy może sobie pozwolić na jej uprawę, pod warunkiem, że dysponuje kawałkiem ziemi. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na tę roślinę w ogródkach przydomowych. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest jej funkcja ozdobna. Winorośl prezentuje się nadzwyczajnie, zwłaszcza gdy odpowiednio się o nią zadba. Co więcej, rodzi smaczne owoce, których smak różni się w zależności od jej gatunku, podobnie jak ich rozmiar czy kolor. Ponadto nie są to pnącza specjalnie wymagające, co oznacza, że można posadzić je na większości gleb. Najlepiej spisuje się jednak na ziemi lekkiej i łatwo nagrzewającej. Nieco gorzej radzi sobie na ziemi podmokłej. W naszym sklepie oferujemy winorośl sadzonki, które idealnie sprawdzą się w polskich warunkach klimatycznych.

Winorośl - rodzaje i charakterystyka

W sklepie Wędrowski polecamy najlepsze sadzonki roślin, w tym winorośli. Oferujemy przeróżne gatunki sadzonek, pochodzące z całego świata. Za najbogatsze w smaku uważa się odmiany deserowe winorośli, które rodzą jednocześnie największe owoce. Są to gatunki najbardziej pożądane. Zalicza się do nich m.in. Refren – winorośl pochodząca z Węgier charakteryzuje się neutralnym aromatem i pięknym wyglądem. Na uwagę zasługują także odmiany bezpestkowe ze Stanów Zjednoczonych. Odznaczają się one dużą odpornością na mróz, dzięki czemu bez problemu przetrwają polską zimą. W takich warunkach idealnie poradzi sobie również winorośl Hubernal, która jest w stanie przetrwać nawet przy -22 stopniach Celsjusza, a przy tym nie ma określonych wymagań co do cięcia. Każdy powinien zatem poradzić sobie z jej pielęgnacją. Ze względu na wyjątkowy, wpadający w fiolet odcień, popularna stała się również Winorośl Agat Doński. Zaliczana jest ona do rosyjskiej odmiany winorośli. Jej sadzonki pochodzą jednak z Ukrainy. Zachwycają zwłaszcza jagody średniej wielkości o słodkim smaku. Najlepsze dla tej odmiany będzie krótkie cięcie.

Sadzonki winorośli ze sprawdzonego źródła

Wszystkie oferowane przez nas sadzonki winorośli posiadają paszporty Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, co oznacza, że spełniają najwyższe standardy jakości. Nasz sklep powstał z pasji do roślin i ogrodnictwa, dlatego chętnie pomożemy Państwu wybrać odpowiednią odmianę winorośli do wskazanego miejsca. Dysponujemy bogatą wiedzą na temat roślin i służymy poradą dla wszystkich osób, które chciałyby dowiedzieć się nieco więcej na temat pielęgnacji winorośli i nie tylko. W naszej ofercie znajdują się zarówno sadzonki pnączy europejskich, jak i amerykańskich. Pragniemy dostarczyć Państwu to, co najlepsze, w związku z czym stale poszerzamy asortyment o coraz to inne sadzonki winorośli Sprzedaż wysyłkowa prowadzona jest na terenie całego kraju. Posiadamy także oddzielną ofertę dla hurtowników. Przy mniejszych zamówieniach dostawy realizujemy spedycją w zaledwie 48 godzin. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do składania zamówienia!

 
Все записи
Вендровски советует
Виноград – источник здоровья и жизненных сил. На сегодняшний день выведены новые морозостойкие сорта винограда, выращивание которого успешно проводится не только... Виноград – источник здоровья и жизненных сил. Выращивание и уход за вьющимися растениями Лианы неприхотливы и мало требовательны, быстро растут и красиво выглядят в качестве украшения для любого сада. Выращивание и уход за вьющимися растениями Преимущества вьющихся растений Вьющиеся растения имеют не только декоративные свойства.  Некоторые из них приносят вкусные и полезные... Преимущества вьющихся растений Календарь садовода-огородника Как мы должны заботиться о наших вьющихся растениях в определенные месяца года, чтобы  росли здоровыми и... Календарь садовода-огородника
 
Дополнительные информации
Помощь
Мы рекомендуем
Найдите нас на